Crm چیست ؟

امروز در طراحی وب سایت اسپیناس به این موضوع میپردازیم یک شرکت برای بیزنس خود علاوه برای طراحی سایت باید ارتباط با مشتریان هم داشته باشد.

Crm چیست ؟ Crm   مخفف  Customer Relationship Management  و به معنای مدیریت رابطه با مشتری است.

این سیستم برای اولین بار در دهه ی ۱۹۹۰ میلادی به وجود آمد. معنای اصلی و کلمه به کلمه ی این اصطلاح  به سادگی ، مدیریت رابطه شما با مشتریتان است ! .امروزه سیستم های it  و نرم افزاری های زیادی  برای کمک به این موضوع ایجاد شده اند.

هم اکنون واژه ی    crm   در حوزه ای زیادی مثل ، مدیرت رابطه ابری ، مدیریت رابطه با مشتری و.. استفاده میشود که همگی به طور کلی برای بهبود رابطه ی شما با مشتری است.

بر اساس ویکیپدیا ، اساس ایجاد CRM  برای این است که سازمان ها از طریق راه های مطمئن و با اهمیت و به طور ملی از از راهی ! باید رابطه را با مشتری بهتر کنند تا در نهایت سوددهی را بیشتر کنند.

تاریخچه CRM :

Crm ها در دوران حباب اینترنت ، یعنی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ به طور استعاری یک موضوع اجباری برای تمامی برنامه ها بود. در این سال ها یکسری نرم افزار های بسیار گران قیمت عرضه شد ولی این نرم افزار ها به هیچ عنوان سود مورد انتظار  را به صاحبان کسب و کار اعطا نکرد .

 

نرم افزار crm  :

نرم افزار crm  تمامی اطلاعات مربوط به مشتری را در یک دیتابیس واحد ذخیره میکند ، تا صاحبان کسب و کار راحت تر به ان اطلاعات دستری داشته باشد و مدیریت آن برایشان آسان تر شود.

کاربرد اصلی دیگر این نرم افزار این است ذخیره کلیه تراکنش ها و فعالیت های مشتری در ایمیل ها ، شبکه های اجتماعی ، تماس های تلفنی  و … است و در نتیجه در صدد خودکارسازی کارها ، تاریخ گذاری ها و برنامه ریزی ها و … تا در نتیجه باعث افزایش کارایی و بازدهی شود.

 

بهترین امکانات   crm ها :

  • خوکارسازی بازاریابی
  • خودکارسازی فروش
  • ارائه سرویس به مشتری بر اساس محیط جغرافیایی و فرهنگی
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

تاثیر سئو وبلاگ در طراحی سایت

امروز می خواهیم در مورد موضوع تاثیر وبلاگ در طراحی سایت باهم صحبت کنیم. در طراحی سایت که ا…